Sıkça Sorulan Sorular

bnt

Global Miles banka ve havayolu şirketlerinden bağımsız olan, uçtukça ve harcadıkça mil kazandıran ilk mil programıdır.

Global Miles bir kredi kartı değil, bankalardan bağımsız bir mil programıdır. Ödeme yönteminiz ne olursa olsun alışverişlerinizde mil kazanabilirsiniz; kredi kartları veya banka kartlarına ek olarak nakit ödemelere de mil kazandırır.

Global Miles üyesi olmak için Apple Store veya Google Play Store’dan Global Miles uygulamasını indirip, Facebook hesabınız ile cep telefonunuzu eşleştirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı indirmeden web üzerinden de Facebook hesabınız ile kayıt olabilirsiniz ancak mil kazanmak için uygulamaya ihtiyacınız olacak.

Global Miles mil programına dahil olan program ortakları gerçek kişilere avantaj sundukları için, bu avantajlardan yararlanmak için Facebook hesabınız ile cep telefonunuzu eşleştirmeniz yeterli oluyor.

Global Miles programa üye olurken onay vermeniz için sizi Facebook sayfasına yönlendiriyor. Kullanıcı adınız ve şifrenizle Facebook’a giriş yapıp onay verdiğinizde bu onay bize ulaşıyor. Bu onay dışında hiçbir kişisel veri, parola vb. bilgi Global Miles sistemi üzerine kaydolmuyor.

Global Miles ile hem yaptığınız uçuşlardan hem de program ortaklarında yapacağınız alışverişlerinizden mil kazanabilirsiniz.

Global Miles ile ilk etapta yurtiçinde tüm tarifeli uçuşlardan program kuralları çerçevesinde mil kazanabilirsiniz.

Öncelikle uçan kişi ile uygulama sahibinin aynı kişi olması gerekiyor. Uygulamadaki uçuşlarım bölümünde yer alan bilgileri doldurarak uçuş kaydı oluşturmanız gerekiyor. Uçuşunuzun olduğu gün kalkışın gerçekleşeceği havalimanında uçuşunuzdan önce check-in butonuna basmanız gerekiyor. Uçuşunuzun sona erdiği havalimanında check-out butonuna basarak işleminiz tamamlanıyor. Girilen bilgilerin kontrolü gerçekleştirildikten sonra kazandığınız miller hesabınıza yükleniyor.

Global Miles ile program ortağı işletmelerden yapacağınız alışverişlerden program ortağının belirlediği oran veya oranlarda mil kazanabilirsiniz.

Evet. Ödeme tipiniz ne olursa olsun Global Miles’tan mil kazanabilirsiniz. Global Miles programına üye olmanız, buralarda kullandığınız ödeme yöntemi ve/veya kartlar ile kazanacağınız diğer millere engel teşkil etmez.

Evet, Global Miles ile nakit ödemelerde de mil kazanabilirsiniz.

Hem uçuşunuzdan sonra, hem de program ortaklarından yapmış olduğunuz alışverişlerinizden sonra size ne kadar mil kazandığınıza dair SMS gelir, bu bilgilendirme amaçlıdır. Eksiklik ya da hata olması durumunda anında müdahale şansı oluşturur.

Hayır, doldurmak zorunda değilsiniz ancak hem alışverişinizde hem de yaptığınız uçuşta almış olduğunuz hizmetten memnuniyetinizi veya yaşamış olduğunuz aksaklığı bu sayede program ortağı ile paylaşmış olursunuz.

Hayır, herhangi bir alışveriş veya uçuş yapana kadar hiçbir bilginiz hiçbir program ortağı ile paylaşılmaz.

Kazandığınız miller ile tüm havayolu şirketlerinden bilet alabilirsiniz.

Global Miles ile biletleme esnasında herhangi bir Alan Vergisi ödemezsiniz.

Şimdilik 0850 302 8833 numaralı çağrı merkezinden biletleme işlemini yapabilirsiniz. Yakın zamanda uygulama içinden de biletleme yapabileceksiniz.

Global Miles ile uçtukça ve alışveriş yaparken mil toplayabilir ve bu millerinizle uçak bileti alabilirsiniz. Bunun dışında Global Miles’a üye olarak farklı statü kartlarına sahip olup, farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda program ortaklarında yapmış olduğunuz alışverişlerde ve uçuşlarda program kuralları çerçevesinde statü milleri kazanabilir, bu statü millerinizle belirlenmiş statüler arasında geçiş yapabilirsiniz.